چقدر این کمپینى که على کریمى راه انداخته خوبه که امیدوارم نتیجه بخش هم باشه. این مسئله باعث شد که من باز یاد یکى از خاطرات شرم آورم بیوفتم. این خاطره مربوط به تقریبا سه سال پیش یعنى وقتى هست که همراه خواهرم تنها در تهران زندگى میکردیم. اون موقع ها تنها زمان هایى که من از خونه خارج میشدم فقط براى رفتن به کلاس هام و خرید هاى جزئى خونه از سر کوچه بود و خب عملا هیچ تفریحى نداشتم تا وقتى که مامان و بابام براى دیدن ما میومدند. دقیقا بعد از یک ماه بود که پدرم داشت به تهران میومد و من تصمیم گرفته بودم که حسابى از این فرصت به نفع خودم استفاده کنم و نقشه ها میریختم که بتونم ببرمش تا بعد از مدت ها کفش مورد علاقه ام رو بخرم و موفق هم شدم. وارد فروشگاه که میشدى یک جاى لاکچرى میدیدى که توش کلى پلنگ و خفن ریخته بود و در حال خرید براى عید بودند. از اون سرى جاهایى که اگر بخواى هم روت نمیشه چونه بزنى و تخفیف بگیرى! تا اونجایى که من کفشم رو انتخاب کردم و به مسئولش دادم تا برام بسته بندیشون کنه همه چیز آروم بود و من خیلى خوشبخت بودم اما..چشمتون روز بد نبینه. من داشتم از تشنگى میمردم و همون موقع چشمم افتاد به یخچال کوچیک در شیشه ایه جلوى در خروجى. رفتم سمتش و از توش یک بطرى آب شیشه اى یک نفره که خیلى ظاهر شیکى هم داشت، ورداشتم و به فروشنده گفتم که آقا لطفا اگر میشه این رو زودتر برام حساب کنید. همین که بطرى رو گذاشتم روى میز چشمم به قیمتى که با برچسب سبزِ درشت روش زده شده بود خورد که یعنى فقط خدا میدونه چند نفر بعد ورداشتن اون بطرى ها و ندیدن قیمتش، موقع حساب کردن ضربه روحى بهشون وارد شده بود و دماغشون سوخته بود. از اونجایى که کلا تو شمردن صفر ها مخصوصا اگر به ریال باشه مشکل دارم تا وقتى فروشنده قیمت زد، مدام به خودم دلدارى میدادم که "آره خاتون اشتباه دیدى..اون عددى که تو دیدى هفت هزارتومن و پونصد بود که خب هم با این بسته بندى که داره طبیعیه. بالاخره وقتى از جاى لاکچرى که خرید میکنى باید توقع آب هفت تومنى هم داشته باشى دیگه!". فقط آدم هاى کم زبون مثل من میتونند بفهمن که تو یه جاى گرون قیمت گیر یک فروشنده سمج و البته خوش سر زبون افتادن چقدر میتونه ترسناک باشه! یه جورى که انگار متوجه نگاهم شده بود، فورى کارت رو ازم گرفت و شروع کرد به تعریف از این برند آب معدنى نروژى با طعم بى نظیرش. اینکه تاثیر فوق العاده و خواص شگفت انگیز و بى حد و حصرش در سلامت سیستم گوارش آدم، روشنایى چشم و سفیدیه دندون و... اصلا قابل شمردن و بیان نیست و تاکید داشت که واسه این آب معدنیه شفا بخش، هفتاد و پنج هزار تومن که سهله بیشتر از اینها هم باید پول داد..پاى سلامت و جون آدم وسطه. الکى که نیست! خلاصه که دیگه نمیخوام بیشتر از اینها اون خاطره تلخ رو به یاد بیارم و بله واقعا امیدوارم که خدا این لحظه سخت رو نصیب گرگ بیابون هم نکنه. 

درس اول گول فروشنده هاى پر سر زبون رو نخورید چون دروغ میگفت آبش خیلى بد مزه بود!

درس دوم از این کمپین آقاى کریمى حمایت کنید تا کالاها با این چنین قیمت هاى گزافشون که به ناحق فقط اسبابى شدن براى فخر فروشى در زندگى لاکچرى بعضى ها، جایى براى فروش نداشته باشند.(البته این یک مثال خیلى کوچیک بود)

درس سوم هم اینکه سعى کنید مثل من بى زبون نباشید و بدون خجالت چیزى که نمیخواید رو بذارید سر جاش..بطرى رو ببرید و بذارید سر جاش!

+عکس آب مذکور رو در بالا مشاهده میکنید.

+یکبار هم آهنگ شاد گوش بدیم به جایى بر نمیخوره :)